GOTHİCTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Satanizm Nedir, Nasıl Satanist Olunur
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimeCuma Eyl. 09, 2011 3:33 pm tarafından versucher

» MERHABA
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 8:25 pm tarafından hakancan02

» mrb
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 6:55 pm tarafından the lord of darkness

» aşkımm benim:)
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 12:35 am tarafından Gothictrforms

» korkunç resimler midesi kaldırmayan bakmasın
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 02, 2009 1:29 pm tarafından the lord of darkness

» ******dragon resimleri*****
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimeSalı Nis. 28, 2009 7:08 pm tarafından Gothictrforms

» arkadaşlar sitemize rep sistemi dahil edilmiştir
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimePaz Nis. 19, 2009 5:58 pm tarafından Gothictrforms

» slm
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimePaz Nis. 19, 2009 5:50 pm tarafından Gothictrforms

» ÜYE RÜTBELERİ ÖNEMLİ
biR punk'n hikayeSi... I_icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 5:41 pm tarafından Gothictrforms

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 100 kişi Paz Tem. 30, 2017 9:56 pm tarihinde online oldu.

biR punk'n hikayeSi...

2 posters

biR punk'n hikayeSi... Empty biR punk'n hikayeSi...

Mesaj tarafından Gothictrforms Cuma Şub. 27, 2009 6:03 pm

1989'da clash ve sex pistols dinlemem kaykay ve bmx ile ilgilenmemden
ötürü dead kennedys ve dri hoşlaştığım ilk gruplar oldu. İlk punk kon-
serim Taksim'de seyrettiğim Headbangers konseriydi.(daha sonra grubun adı L.S.D
ya da love sexual desire oldu) ilk elektro gitarımı 100 bin eski türk lirasına
1990 da aldım. ilk grubumun adı "sick" 1991 3 şarkımız vardı "edebiyattan, dinden,
matematikten çaktım", "tuvalete yetiş" ve "rakun roll". kaydedemesekte bilirim
şarkıları. Sonra 1992'de "NİE" türkçesi enayi olur grubu geldi (daha sonradan 1995'te
çıkan tmy türk hc/punk toplamasında bir şarkısı yer alır o toplamayı da biz yaptık tabii)
1993'te liseden kurtulur kurtulmaz rashit'i kurdum (bu çok bilinen bir hikaye ve hayatımın tamamını işgal eder neyse
es geçelim) o sıralar necrosis, radical noise, ask it why(eski sad), dispute gibi gruplarla takılırdık hoş zamanlardı.
Sonradan sert itham diye bir grup daha kurdum az daha japan punk grubu argue damnation'la
split kasedimiz çıkacaktı çok içmekten postaneye götüremedim kaydımızı ama bende
çıkmamış hali vardır sert itham/argue damnation split kasedinin neyse sert itham
bir yığın yabancı punk toplamasında yeraldı.(o zamanlar en iyi gruplar bence Turmoil ve
Dispute en sikici demolar onlarındı) 1994 - 1995 arası Tampon grubuyla fazlasıyla
haşır neşir olduk zamanla binbeşyüz konser yaptık ki o zamanlar all girl band bir gruptu
1995 gaye, inan ve evren grup'tan ayrılınca yakın arkadaşım Punk Aslı (vokal/bass)
diğer bir manyak olan Özge (gitara) açıkcası ona gitar dersi ben verdim heheh hala çalamaz
denyo neyse cmuk ve dead army boots'tan okan ise bateriye geçti şimdilerde ünlü yönetmen olan
vakvak emre viola çalardı arasıra konserlerde. Neyse 1997 gibi hatırlarım Timur Özselvi
askerden gelmişti Aslı ben o okan ve sanırım özge de vardı stüdyo'da ha elbette serkan'da vardı
dinozor'u çalmıştık kaydı var hala bende. Timur özselvi Cmuk (1993-1995) grubunun gitaristidir.
Gerçek bir ramones fanıydı(rip). neyse asker dönüşü hikmet (cmuk vokalisti olur kendileri
sanırım halan hayattadır) cmuk II için start verdiler "cramps stomp" ı "cmuk burda" diye
yorumladılar ki "haydi kızlar cmuk burda" şeklinde bi güzel sözleri vardır (cmuk hakkında
bol bilgi için disguast fanzinin sayı 9 karıştırılırsa görülecektir ki dinozor, dolapdere,
Taksim, T.C şarkı sözleri ve ropörtaj vardır elbette fotolar. Hani derlerya dinozor mongolların
diye o yüzden dedim. Neyse 1998'e kadar rashit çok faaldi ama 1998'de diğer herkes farklı yönlere
kaykıldılar. (elektronik müzik falan hiç deşmiycem yaralarını askere gidenler falan) bende bir sene
Tampon grubunda bass çalarak usta meziyetlerimin körelmemesini sağladım neyse Tampon demosunu
o zaman kaydettik aslı vokal, ben bass, bahar geri vokal, okan bateri... sadece timur'u anma
gecesinde tampon/rashit karması yaptık bateride de okan ve gökhan askerde diye serkan vardı
cmuk'tan bir tek hikmet hayatta olmalı bir yerlerde. 10-15 kişiydik peyote'de!
aslı New York'a kaçmadan önce birde konser kayıdı yaptık. Magma konseri 1998 (şimdi ki indigo)
2/5BZ crunch ( the love album daha yeni çıkmıştı o zaman) kod müziğin 1996dan sonra
Radical noise/ask it why sevdasız hayat split'in den sonra ikinci hardcore girişimi.
Bu dönemde can sıkıntsından kurtulabilmek ve hoşca vakit geçirebilmek için Novaya Lemliya ve Hongkong
Virüs'ten Emin Yıldız'la punk rock all star grubu emin ve sanal bebek'leri kurduk.
o zamanın meşhur ve berbat prodigy şarkısı firestarter'ı "dal kalkar kartal kalkar
kartal kalkar dal kalkar" şeklinde söyledik. Rashit, cmuk, tampon çaldık, stiff little fingers,
major accident, destructors çaldık birkaç konser verdik crunch, miskins gibi gruplarla bateride
jetons'tan ve adını hatırlamadığım bir yığın gruptan 1997'den beri bizimle çalan abush vardı.
en çok da Novaya lemliya'nın tarlaya ektiim soaan ve hadi gülüm yandan yandan bestesini çalardık yaş mı
da kurumu ananın amı? çok istek alırdı bir de rikitiki bom bom emin'in sesi mezzo sopranodur zira.
Mod giyim kapanınca atlas pasajı sirke döndü tüm geçliğimiz yandı kül oldu Emin vatanına dikiliye döndü.
Ne tampon, ne mod ne punk ne bir sikim kaldı çevremizde bizde oğuz(vokal), atilla(gitar) kod müzik emektar tezgahtarı
Kaan (bateri) olarak rashit II'yi kurduk 1998 ortası iyide etmişiz yeni şarkılar yaptık ilk defa o kadro ile
Peyote'de eski Punk günlerini tekrar estirdik rashit, miskins, crunch konserinde. zaten aynı scene'in çocukları
olduğumuz crunch ile iyi anlaştık onların albüm tanıtımını detekleyen bir dizi deli dolu turneye eşlik ettik.
sonra gökhan askerden gelince koçak'ta gökhan diye diretince "telaşa mahal yok" albümünü kod müzik'ten çıkarttık
nasıl zor çıktı falan filanı yazmıyorum. Kod müzik açıldığında duvarları boyamaya bile yardım eden bizler
malesef son albümü de biz çıkartık ama enteresan bir ilgi gördük gerisi malum ben uzun yorucu konser silsilesi
bağıra bağıra 70 ayrı ilde aynı şarkıları söylemeye dayanamadan 1999 sonu grubu terkedip NewYork'a kaçtım.
Neyse newyork'ta aslı ile çaldığımız gruplardan bahsetmiycem o başka hikaye. 2001'de Eastandbull'a geri döndüm
crunch grubundan rashit grubundan arta kalanlarla yine bir rock'n roll all star yapıp eşşekler gibi kasarak bir
sürü şarkı yaptık. gerisi malum 2 senede bir kırkbeşlik, bir Lp bir de "adam olmak istemiyorum" albümleri çıktı.
esasında yazmamış olsamda 3 ayrı tarihe ayırıcam en güzel ve de komik punk tarihini( bunlarda olmadı demeyelim
tarih objektif olmalı özellikle punk tarihi olunca)
1. bölüm (Bakırköy - kadıköy savaşları Taksim tarafsız bölge)
bu savaşlar çok ağır ve iki taraf içinde çok kayıplı geçmiştir.
noktalayan olay Rashit, postal, Ngo konseri'dir kesin barış sağlamıştır.
en mutlu anı space garden çıkışında bakırköylülerin her kadıköy'lüden nefret etmediklerini söyleyip
athena gökhan'a saldırmış olmalarıdır.(hehehe)
2. Bölüm Kılonların savaşları (burada Taksim'de kesin barış sağlanmış punklar Die toten hosen açık hava
konserinden sonra birbirlerine güvenir olmuşlardır. ama ne gariptir ki konseri düzenleyenler ağır metalci
laneth tayfası Çağlan hazretleri olmasını anlamayan kafa sallayıcılar ve pogo'cular geçinemez olmuşlardır.
ki bun da metalcilerin esasında o zaman yükselen değer olan grunge müziğindsen nefret etmeleri ve punk ile
grunge'ı bir tutmaları önemli etken olmuştur. Yer türkiye olunca neyin tarihi olursa olsun saçmalık oluyor elbette.
3. Bölüm gelişme çöküş dönemi:Kört kobain intahar ettikten ve new school patladıktan sonra skateboard'cular
ve oldschool'cular kapışır oldular. Neyse uzun sürmedi rollerblade'cilerin esas puş olduğu fikri atıldı ortaya
new school ve old school da birleşti dirlik sağlantı özümüzü bulduk.viva le punk
Gothictrforms
Gothictrforms
LUCİFER
LUCİFER

Erkek
Doğum tarihi : 01/05/90
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : paldera
Teşekür : 5
Teşekür Gücü : 152

biR punk'n hikayeSi... Empty Geri: biR punk'n hikayeSi...

Mesaj tarafından the lord of darkness Paz Mart 01, 2009 8:20 pm

pay. için saoll ...
the lord of darkness
the lord of darkness
LUCİFER
LUCİFER

Erkek
Doğum tarihi : 28/06/93
Teşekür : 3
Teşekür Gücü : 21